joga cajČakry sú predpokladané body, energické centrá spojenia medzi telom a astrálnym telom. Prostredníctvom jogy je možné tieto centrá prebudiť. Solaris pripravil práve pre milovníkov jogy špeciálnu edíciu čajov z bylín tej najvyššej kvality, ktorú nazval BeBetter CHAKRA.

Edícia BeBetter CHAKRA vznikla spojením vášní: Jogy a bylinnej medicíny. Túto výnimočnú edíciu spolu pripravili známa nemecká televízna moderátorka a učiteľka jogy Kerstin Linnartz a odborník na alternatívnu medicínu Joerg Mueller.  BeBetter CHAKRA je starostlivo vytvorená edícia tak, aby podporovala rôzne čakry ľudského tela.

Edícia BeBetter CHAKRA obsahuje sedem druhov bylinných čajov. Každý jeden je zameraný na inú čakru:

  1. I am – Koreňová čakra
  2. I Feel – Sakralna čakra
  3. I Do – čakra moci
  4. I Love – čakra srdca
  5. I Speak – Krčná čakra
  6. I See – čakra tretieho oka
  7. I Know – Korunná čakra

Ak praktizujete jogu a ste milovníkom kvalitného čaju, určite si prídete na svoje. Edícia čajov BeBetter CHAKRA Vás očarí svojím pôvabom a vôňou.

chakra


 

espresso rooibosEspresso bez kofeínu

Predstavujeme Vám inovatívny Espresso Rooibos z dielne Solaris. Jedná sa o dokonalú bezkofeínovú, zdravú alternatívu kávy. Pre dosiahnutie čo najlepšej peny sa pripravuje v kávovare s pákou, rovnako ako klasické espresso. Espresso Rooibos  sa môže použiť  na prípravu Espresso, Cappuccino, Americano a Latte.

V čom sú čaje Solaris iné oproti bežným čajom?1

Jedným zo zásadných rozdielov medzi čajmi Solaris, ktoré sú balené v prešívaných hodvábnych vrecúškach a medzi bežne používanými čajmi v prevádzkach, ktoré sú balené v papierových sáčkoch, alebo vo syntetických vreckách je ich obsah. Aby veľkovýrobcovia dosiahli čo najnižšiu cenu, využívajú na výrobu svojich čajov najčastejšie čajový prach, ktorý vzniká ako odpad pri spracovaní čaju. Pre získanie zaujímavej vône, chute a farby pridávajú do zmesi rôzne chemické látky, farbivá a umelé arómy. Zákazník môže byť ohúrený zaujímavou cenou a aj chuťou, a však pri pohľade na zloženie uvedené na krabičke zistí, že pije viac chémie, ako skutočného čaju.

Príprava Matcha LatteMatcha latte

Na prípravu lahodnej šálky Matcha Latte budete potrebovať:
  • Čaj matcha, alebo matcha s vanilkou
  • Mieko
  • Voda
Postup:
Dajte zovrieť zovrieť vodu a následne ju nechajte ochladiť na 80 °C (napríklad otvorte čajník a počkajte 10 minút, alebo 4-5-krát prelejte vodu do chladnejšej nádoby a späť).
Do čajovej šálky, alebo šálky na latte vložte 2g čaju Matcha (malá čajová lyžička) a pridajte 60 ml horúcej vody.
Čaj rozmiešajte miešadlom na Matchu pokiaľ sa nevytvorí jemná pena. Následne do šálky vlejte horúce napenené mlieko.
 
Ako pripraviť Matcha Latte v troch jednoduchých krokoch si môžete pozrieť na nasledovnom videu.
 

Kvalita vody a teplotacaj

Predtým, než budeme hovoriť o teplote vody - tu je niekoľko všeobecných úvah o kvalite vody:

Čaj môže byť len tak dobrý ako voda, ktorá sa používa jeho varenie. Čím delikátnejší čaj pripravujete, tým je dôležitejšia kvalita vody. Ak máte radi chuť vašej čistej vody, bude s najväčšou pravdepodobnosťou v poriadku na prípravu čaju. Odporúčame používať dobrú pramenitú vodu. V mnohých častiach Slovenka je voda z vodovodu veľmi kvalitná a chutná. Ak váš región k takýmto lokalitám nepatrí, odporúčame použiť balenú pramenitú vodu. Pri použití normálnej vody z vodovodu sa odporúča, odfiltrovať chlór, ktorý poškodzuje chuť čaju. Domáce filtre Brita  robia v tomto prípade dobrú prácu za rozumnú cenu. Nepoužívajte destilovanú vodu. Chýbajú v nej minerály, ktoré sú nevyhnutné pre chuť čaju.

Kontakt

Tel: 0911 229 806
Email: info@grandvin.sk 
Website: www.solaris-tea.eu